Özel Jet Kiralama Hangi Modellerde Yapılabilir?

Özel jet kiralama, hem kurumsal hem de bireysel olarak birçok avantajı bulunan, müşterilerin belirttiği saat ve şartlarda özel uçuş sağlayan bir hizmettir. Günümüzde birçok kurumsal şirket jet kiralama hizmeti almaktadır. Normal uçuşlarda, bireylerin birçok prosedürü yerine getirmesi gerekirken jet kiralama hizmetinde bu prosedürler tamamen kişinin isteklerine göre şekillenir. Jet kiralama hizmetinin temel avantajları şunlardır:

 • Hava koşullarına ve hava takvimine gerek kalmadan istediğiniz zaman uçuş planlayabilirsiniz.
 • Özelleştirilebilir bir hizmettir. Uçuş koşullarından uçak içi özelleştirmeye kadar her hizmeti alabilirsiniz.
 • Zamandan tasarruf sağlarsınız.

Özel Jet Kiralama

Özel Jet Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde birçok özel jet modeli vardır. Hepsinin de kendine göre birtakım avantajlarının bulunduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak jet kiralama hizmetinde kullanılan jet modelleri aşağıdaki gibidir:

 • Boeing Business Jet
 • Embraer Praetor 600
 • Airbus ACJ319neo
 • Gulfstream G650
 • HondaJet
 • Bombardier Global Express
 • Dassault Falcon 7X
 • Cessna Citation Longitude

Özel Uçak Kiralama

Özel Jet Kiralama Güvenli Bir Hizmet Midir?

Özel jet kiralama, birtakım düzenlemelere uymak zorunda ola bir hizmettir ve bu düzenlemeler sivil havacılık standartlarına uygundur. Özel jet işletimi sağlayan şirketler, bünyesinde sertifikalı ve profesyonel pilotlar olmalıdır deneyimli ve sertifikalı pilotlar uçuş güvenliğini artırarak daha iyi bir jet kiralama hizmeti almanızı sağlayacak en önemli faktördür.

Jet kiralama hizmeti bağlamında özel şirketlerin bünyesinde bulunan pilotlar düzenli olarak bazı eğitimler almaktadırlar. Bu düzenli eğitimler sayesinde daha güvenlikli bir uçuş sağlanmış olur. Bunların yanı sıra, her uçuşta olduğu gibi jet kiralama hizmetinde de jetler düzenli olarak bakım ve onarımdan geçerler. Bu da hem uçuş sırasında hem de uçuş sonrasında yaşanabilecek problemlerin önüne geçmektedir. Sertifikalı bakım ekipleri tarafından yapılan bu kontroller, uçağın her bir detayının doğru şekilde çalıştığından emin olmayı hedefler. Hepimizin bildiği üzere uçaklar son teknoloji araçlardır ve içerisinde son model güvenlik unsurları bulunur. Uçaklarda bulunan ileri teknoloji güvenlik donanımları, olası tehlikeleri tespit etme ve engelleme konusunda mükemmeldirler. Belirli bir jet modeliyle daha önceki uçuşlardan elde edilen veriler ve güvenlik denetimleri, her uçuştan önce uçağın uçuşa uygun ve sorunsuz olduğunu onaylamak için kullanılmaktadır. Tüm bu özeliklerde dolayı jet kiralama hizmeti oldukça güvenlidir ve kişilere süper konforlu bir uçuş deneyimi sunar.

Özel Jet Kiralama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Özel jet kiralama fiyatları tek değil birçok faktöre göre belirlenmektedir. İlk olarak uçmak istediğiniz mesafe önemli bir etkendir. Uzun mesafeli uçuşlar genel olarak daha fazla maliyet içerir. Tercih ettiğiniz jürü, büyüklüğü ve içeride özelleştirmek istediğiniz hizmetler fiyat üzerinde belirleyicidir. Geniş ve lüks jetler, daha küçük ve ekonomik modellere kıyasla genellikle daha pahalıdır. Ek olarak, jetin hizmetinizde olacağı toplam süre de maliyeti etkiler.

Hava Ambulansı Kiralama – Ambulans Uçak

Özel Jetlerde Neleri Özelleştirebilirsiniz?

Özel jet kiralama tercih eden kişilerin temel tercih etme sebebi başta hız ve konfordur. Özelleştirilebilen iç seçenekler kişiye yüksek konfor sunar, özellikle kurumsal uçuşlarda eğer bir toplantıya katılmak için uçuş planlandıysa kişiler rahatlıkla toplantılarına hazırlanabilir veya toplantı öncesinde dinlenmek için özel jetlerde çok güzel fırsatlar bulabilirler. Özel jetlerde birçok özelleştirme seçeneği bulunmaktadır. Renk seçimleri, uçak içi dizayn ve aydınlatma sistemleri, uçuş performansı ve verimliliğine kadar her şey müşterinin isteği doğrultusunda şekillenen metriklerdir.

Belirli Bir Rota İçin Özel Jet Kiralama Yapılır Mı?

Özel jet kiralama hizmetlerinde temel husus müşterilerin kişisel istekleri olduğundan dolayı belirli bir rota için jet kiralama hizmeti verilmektedir. Bu bağlamda kalkış noktasını da iniş noktasını da kendiniz seçebilir ve biz uçuş planı hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz saatte istediğiniz kalkış noktasından istediğiniz iniş noktasına gidebilirsiniz. Tüm istekleriniz belirlendikten sonra anlaşma yapacak olduğunuz firmalar, istemiş olduğunuz seyahatin gerekliliklerine ve diğer tüm hususlarına göre uygun çözümler sağlarlar.

Özel Jet Kiralama Şirketleri Hangi Lisanslara Sahiptir?

Taşımacılık İzni: Özel jet kiralama firmalarının sahip olması gereken lisanslardan ilki taşımacılık iznidir. Firmalar bu izinlere sahip olmadan asla ve asla uçuş hizmeti veremezler. Belirli bir taşımacılık türünde faaliyet göstermek isteyen bir şirket veya birey, sivil havacılık otoritesinden resmi bir taşımacılık izni almak zorundadır.

Sivil Havacılık İşletme Lisansı: Sivil Havacılık İşletme Lisansı, bir havayolu şirketinin operasyonlarını düzenlemek ve yasal bir temel oluşturmak adına elde etmesi gereken kilit bir belgedir, böylece uçuş operasyonları düzenli, güvenli ve yasal bir çerçeve içinde gerçekleştirilebilir.

Uçuş Ekibi Lisansları: Pilotlar ve diğer hava taşımacılığı personeli için sivil havacılık otoritesi tarafından sağlanan uçuş ekibi lisansları, bu profesyonellerin belirli görevleri yerine getirebilmek için gerekli olan beceri ve niteliklere sahip olduklarını belgeleyen resmi izin belgeleridir.

Belirli Havayolları Sertifikaları: Uluslararası havacılık düzenlemelerine uygunluğu doğrulayan belirli havayolları sertifikaları, her ülkenin sivil havacılık otoritesi tarafından düzenlenir ve havayolu şirketlerinin güvenlik, teknik uygunluk ve operasyonel standartlara uygun olduğunu belirtir.

Teknik ve Güvenlik Standartlarına Uygunluk Sertifikaları: Havacılık sektöründeki uçak üreticileri, havayolu işletmecileri ve diğer hava taşımacılığı kuruluşları için kritik olan teknik ve güvenlik standartlarına uygunluk sertifikaları, bir kuruluşun veya ürünün belirli standartlara uygun olduğunu doğrulayan resmi belgelerdir.

Özel Jet Kiralama İçinde Verilen Hizmetler Nelerdir?

Müşteri odaklı bir şekilde hizmet veren jet kiralama şirketleri, istenilen tarih ve saatte belirli bir konumdan başlayarak kişiselleştirilmiş türlerde ve konforu tam anlamıyla destekleyici uçuşlar sunmaktadır. Uçak kiralama hizmeti, deneyimli pilotlar, kabin görevlileri ve diğer mürettebat üyelerini içeren profesyonel bir ekiple birleşerek müşterilere en üst düzeyde uçuş güvenliği ve konforunu vaat eder. Özellikle büyük kurumsal şirketler için gerekli olan uçuşlar için ek hizmetler de bu bağlamda verilmektedir. Ek hizmetlere istenen ücretler kiralama şirketine ve fiyat politikalarına göre değişkenlik göstermektedir.

Temel olan ilk husus müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan jet kiralama şirketleri, müşterilerin çeşitli özel taleplerini karşılamak için birçok kişiselleştirilmiş hizmetleri bünyesinde barındırır ve bunları çoğu zaman paketler olarak sunarlar. Bu kapsamda, yolcuların özel istekleri, yemek tercihleri ve konaklama düzenlemeleri gibi detaylara özel bir ilgi gösterilerek müşterilere özel bir deneyim sağlanmaktadır. Her hizmet kişiye özel bir şekilde düzenlenir, dolayısıyla belirli hizmet ve özelleştirmeyi kapsayan paketlerden satın alabilir, özel uçuşlarınızı rahatlık, konfor ve güvenlik içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Özel Jet Kaç Kişiliktir?

Özel jetlerin kapasiteleri modelden modele değişir fakat genel itibariyle özel jetler yaklaşık 2-8 kişiliktir. Seçimlerinizi jet modelini dikkate alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye'de Kaç Tane Özel Jet Var?

Türkiye'de yaklaşık olarak 120 adet özel jet bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Uçaklar Neden Batıdan Doğuya Doğru Daha Hızlı UçarBir yanıt yazın

0552 330 37 09