Hava Ambulansı Kiralama – Ambulans Uçak

uçak hava ambulansı kiralama

Hava ambulansı kiralama sağlık açısından problemleri olan kişileri kısa sürede bir yerden diğer alana taşımak için kullanılır. Hasta taşımak kadar, tıbbi malzeme taşınması adına tercih edilmektedir. Günümüzde birçok kişi ve kurum tarafından özel hava ambulansı ile bu işlemler gerçekleştirilir.

Sağlık hiç olmayacak kadar önemli ve değerli bir unsurdur. Hasta olanların tekrar sağlığına kavuşmak adına farklı tedavi yöntemleri için farklı şehir ve ülkelere gitmek isteyebilir. Bu aşamada özellikle ülkeler arası sağlık hizmeti almak için yapılacak ulaşım için hava yolu tercih edilmektedir.

Havayolu sayesinde hava ambulansı kiralamak, kısa sürede hastaların olması gerektiği şekilde iletimini sağlar. Bu ulaşım sırasında herhangi bir sorun yaşanmadan sağlıklı bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Özel bir durum olan bu hizmet için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur ve avantajları fazladır.

Hava Ambulansı Kiralama için Neler Yapılmalı?

Hava ambulansı kiralama hizmeti için izlenmesi gereken belirli başlı yollar bulunmaktadır. Özellikle ViraJet, size diğer firmalara nazaran büyük bir kolaylık sunmaktadır. İşi uzatmadan kısa sürede izleyeceğiniz yollarla kiralık ambulans uçak modeline tam teşekküllü erişebilirsiniz.

İletişim bilgilerinden ViraJet çalışanlarına ulaşmak izleyeceğiniz ilk adım olmalıdır. İletişime geçtikten sonra kiralık uçak ambulans modelleri arasında tercihinizi yapmalısınız. Yalnız, hastanızın uçuşa uygun olup olmadığını görebilmek için doktor tarafından uçuşa uygun olduğu belirtilen bir belgeyi de tarafımıza göndermeniz gerekir.

Firma tarafından anlaşmalı doktorlara bu belge gösterilerek gerçekten uçuşa uygun olduğu konusuna emin olunduktan sonra hava ambulansı kiralama işlemleri devam etmektedir. Hastanın rahatlığını sağlamak amacıyla sağlık belirtilerini takip edecek tüm malzemeler kullanıma hazır şekilde uçakta bulundurulur.

Kişi ya da kuruma makinelerin listesi, eşlik edecek sağlık ve uçuş ekipleri hakkında bilgi edinilir. İniş yapılacak şehir ya da ülkeye rahat ulaşabilmek adına onay alınır. Her anlamda hazırlık yapıldıktan sonra uçuş için gün hazırlığına geçilir. Elbette tüm bunlardan önce fiyat teklifi alınarak, anlaşma yapılmalıdır.

Hastaların nakil sürecinde:

 • Uçuşta yer alacak kişinin sağlık durumunu gösteren epikriz raporu temin edilir.
 • Epikriz raporu anlaşmalı olduğumuz doktorlarımız tarafından incelenir.
 • İnceleme sonrasında hastanın da bizzat kendi doktorları ile görüşülür, fikirleri alınır.
 • Tüm bunların sonunda hastanın uçuşa uygun olup olmadığına karar verilir.
 • Son olarak ‘Uçakla transferinde sakınca yoktur.’ Onayı alındıktan sonra tüm aşamalar tamamlanmış olur.

Özel Hava Ambulansı Neden Tercih Edilmeli?

Temelde hava ambulansı kiralamak için birden fazla sebep bulunmaktadır. Tüm bunlar bir yandan avantaj olarak da kişilerin önüne çıkacaktır. Özel ambulans uçak kiralama hizmeti hem hastaya hem de hasta yakınları için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ambulans uçak kiralama hizmetleri tıbbi malzeme götürme esnasında da faydalıdır.

1- Kısa Sürede Ulaşım Sağlama

Özel ambulans uçak kiralama tahmin edildiği üzere havayolu ulaşımı kullanıldığından dolayı çok kısa sürede hedeflenen alana ulaşmayı sağlamaktadır. Kişi ya da kişiler, zaman kaybetmeden özellikle acil durumlarda müdahale gerektiren durumlarda hedeflenen ülkeye-hastaneye yetiştirilebilmektedir. Böylece sağlık tehlikeye atılmaz.

2- Rahat ve Konforlu Yolculuk

Hava ambulansı ile taşınan hastaların diğer yolculuk türlerine nazaran daha rahat ulaşım sağladığı gerçeği bulunmaktadır. Çünkü, normal bir ulaşım sırasında hastaya olan bakım ya da yol esnasındaki konfor oldukça kısıtlıdır. Halbuki hava ambulansı kiralama seçeneği ile hastaya zarar vermeden oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

3- Sürekli Sağlık Kontrolü Yapabilme

Acil durumu bulunan hastaların başta olmak üzere tüm hastaların sağlık durumları an be an kontrol edilmelidir. Stabil bir sağlık durumu oluşturmak amacıyla hava ulaşımı tercih edilebilir. Çünkü bu özel uçaklarda sağlığınızı kontrol edebileceğiniz ekipmanlar bulunur. Böylece olası bir aksilikle karşılaşmanın önüne geçilebilir.

4- Alanında Uzman Sağlık Çalışanları ile Seyahat Desteği

Herhangi bir ulaşım sırasında sağlık çalışanı desteği sunmanız mümkün değil. Ancak özel hava ambulansı kiralama seçeneğinde özellikle ViraJet tarafından size sağlık uzmanı desteği sunulmaktadır. Uzmanlar hasta ile ilgilenerek sürekli olarak yaşam belirtilerini takip eder gerekli durumlarda müdahalede de bulunur.

5- Acil Durumlarda Müdahalede Bulunabilme

Daha önce de bahsedildiği üzere hastanın olası bir şekilde krize girmesi ve ani beklenmeyen durumlarda müdahale gerekir. Elbette bu aşamada hasta yakınları değil alanında uzman kişilerin müdahale etmesi şarttır. Anlık müdahaleler ile doğru yöntem seçilmesiyle birlikte hastaya kısa sürede iyi gelen uygulama yapılır.

6- Hava Ambulansı Kiralama ile Tıbbi Malzeme Taşımacılığı Sağlama

Genellikle toplum içerisinde özel hava ambulansı kiralama amacının hastayı taşımak olduğu düşünülür. Aslında yanlış da değildir, çoğu zaman bu amaçla kullanılır. Ancak gerek kişisel gerekse devlet kapsamında bu ambulanslarla tıbbi malzemeler de taşınabilir. Aynı anda hastayla yapılabildiği için sadece bunun için de tercih edilebilir.

Kimler Özel Hava Ambulansı Kiralama Seçeneğinden Faydalanabilir?

Her ne kadar avantajlarıyla göze çarpsa da kiralık ambulans uçak seçeneklerinden yararlanabilecek hastaların alanı kısıtlıdır. Her hasta tarafından bu uçuş önerilmez ve uygun bulunmaz. Kiralık ambulans uçak:

 • Anlık bilinci kapalı olanlar ya da bilinci giderek bozulan hastalar,
 • Kan basıncının 90mmHg altına düşmesi (Çocuklarda farklı değerler dikkate alınır.)
 • Solunum hızının dakikada 10’un altı / 30 ‘un üstü olan hastalar. (Taşikardi geçirenler ve düşük kalp atışı bulunanlar.)
 • Travma vakaları,
 • Göğüste, karında, boyunca ya da kasıklarda oluşmuş açık yara oluşumları,
 • Birden fazla kemiğinde kırık bulunan insanlar,
 • Göğüs gelişimi yelken formunda olanlar,
 • İleri düzey yanık durumundaki insanlar tarafından tercih edilebilir.

Özel Hava Ambulansı Kiralamak için Hangi Seçenekler Bulunuyor?

Günümüzde kiralık hava ambulansı kapsamında değerlendirilebilecek iki farklı alan seçenek söz konusudur. Birisi kiralık ambulans uçak diğeri ise kiralık ambulans helikopter olmaktadır. Helikopterler, ambulanslara nazaran daha az tercih edilir. Genelde askeri durumlarda dağlık alanlarda ulaşım sağladığı için helikopter kullanılır.

Fakat ViraJet, genel olarak hava ambulansı kiralama konusunda kolaylık sağlamaktadır. Çünkü uçakların ambulans olarak kullanılması çok ciddi avantajlı olmaktadır. Uçakların ulaşımı daha hızlı sağlanır. İç alan genişliğine bağlı olarak daha geniş ve rahat ulaşımda sağlar. Tercihlerde ön planda tutulur.

Uçak ve Helikopter Ambulans Bünyesinde Bulunan Ekipmanlar Neler?

Hastaların daha sağlıklı taşınabilmesi amacıyla uçak içerisinde bazı ekipmanlar bulunmaktadır. Aslında tüm bu bahsedilenler sağlık bakanlığı tarafından zorunlu tutulmaktadır. Koşullar gereği hastaların hayatını tehlikeye atmamak adına bahsedilecek bu malzemeler zorunludur. Bulundurulması gereken ekipmanlar arasında:

 • Hastayı taşımayı sağlayacak sedyeler,
 • Sarsıntıda zarar görmemesi adına sabitleyiciler,
 • Resüsitasyon ekipman ve malzemeler,
 • Hava yolu genel ekipmanları,
 • Genel olarak ilaç ve serumlar,
 • Acil doğumlar için setler,
 • İleri derece yanıklar için yanık seti bulunmalıdır.

Kiralık Hava Ambulansı Çalışanları Arasında Kimler Bulunuyor?

Hava ambulansı kiralamak sadece ekipmanlarla sınırlı kalmaz aynı zamanda uzmanlarıyla da bir çalışan grubu oluşturulmaktadır. Sağlık alanında uzman olmakla birlikte uçuş noktasında da uzman olması gerekmektedir. Öncelik elbette ana pilot ve yardımcı pilot olmaktadır.
Bununla birlikte; acil tıp teknisyeni (ATT), hemşire, anestezi uzmanı ve ABBT bulunmalıdır. Bahsedilen bu meslek grupları sıradan kişiler değildir. Sadece alanında uzmanlığı bulunmaz. Aynı zamanda TYD, TRK, İLYAD, ÇİLYAD ve uçuş konusunda da gerekli bilgiye sahip olmaktadır.

Ambulans Uçak Kiralama Fiyatları Ne Kadar? 2022 Uçak Ambulans Fiyatları

Hava ambulansı kiralama fiyatları çok değişiklik gösteren bir duruma hitap etmektedir. Kiralama ücretleri firmadan firmaya değişiklik gösterdiği gibi firma içinde bile değişim meydana gelebilir. Firmanın elde etmek istediği kazanç dışında özellikle bu sağlık ekipmanlarının tedarik edilmesi sürecinde fiyatlar artar. Uygun fiyat teklifleri için ViraJet ile iletişime geçebilirsiniz!

0552 330 37 09