Hava Ambulansı Kiralama – Ambulans Uçak

hava ambulansı kiralama

Hava Ambulansı Kiralama - Ambulans Uçak Kiralama

özel uçak kiralama

özel uçak kiralama whatsapp

ViraJet Hava Ambulansı Kiralama ve Ambulans Uçak Kiralama Hizmeti İle Hastalıkta Sağlıkta Yanınızdayız!

Tüm seyahatlerinizde olduğu gibi, sağlık problemlerinizde de yol arkadaşınız olmaya devam ediyoruz. Elbette bizleri iş seyahatlerinize ya da tatil planlarınıza dahil etmenizin mutluluğu bir başka. Ancak Virajet, hastalıkta sağlıkta hep yanı başınızda.

En kıymetli varlığımız, hiç şüphesiz ki sağlığımız. Virajet olarak 2018 yılından bu yana çıktığımız her yolculukta, “Önce insan, önce can güvenliği” anlayışı ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Hava ambulanslarımız ile tüm dünyada hasta ve hasta yakınlarının tıbbi nakil ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bugüne kadar on bini aşkın hasta ve hasta yakınının hayatına dokunabilmiş olmanın, haklı gururunu yaşıyoruz.

Hava Ambulansı İle Tüm Dünyaya Hasta Transferi

hava ambulans kiralama

Hava Ambulans Kiralama ve Hasta Transferi İşlemleri

Acil tıbbi durumlarda hava ambulansı ile transfer, hastaların sağlığı için bir zorunluluk halini almaktadır. Bu noktada, hava ambulansı kiralama şirketleri arasından Virajet’i ayıran en önemli özellik ise tüm dünyada sahip olduğu kesintisiz operasyon ağıdır. Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri başta olmak üzere; tüm dünyada tıbbi nakil organizasyonu gerçekleştirebilecek altyapı bünyemizde bulunmaktadır. Dünyanın dört bir tarafında bulunan iş ortaklarımız sayesinde; acil nakil gerektiren durumlarda zaman ve mekân kavramı ortadan kaldırılmaktadır. Bu durum, herhangi bir şehre ya da havalimanına bağlı kalmadan hizmet verebilmemiz için olanak tanımaktadır. Böylelikle hasta ve hasta yakınlarımız dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, aktivasyon süresi ve transfer maliyetleri minimize edilmektedir.

 

Ambulans Uçak Kiralama

Bünyemizde bulunan tüm hava ambulansları; özellikle Irak, Libya, Suriye ve Yemen gibi savaş bölgelerinden hasta transferi konusunda tam donanıma sahip bir şekilde hizmet vermektedir. Ambulans Uçak kiralama işlemlerinde özellikle savaş bölgelerinde yapılacak nakil işlemleri için, gerekli sağlık ve hava otoriteleri tarafından verilen yetkilendirme ile izinlerimiz mevcuttur.

Dünya standartlarına uygun donanıma sahip hava ambulanslarımız ile yapılan tıbbi nakilde; hastaların bulundukları şehirden en kısa sürede tahliye edilmeleri sağlanmaktadır. Hastalar transfer edildikleri sağlık merkezine, alanında uzman sağlık personellerinin gözetiminde ulaştırılmaktadır Özellikle yoğun bakım hastalarının transferi, ambulans uçak ile büyük bir özveri ile gerçekleştirilmektedir.

Hastaların Güvenli Bir Yolculuk Yapması İçin VIRAJET

Ambulans Uçak Kiralama Hizmetleri

Acil tıbbi müdahalenin gerekli olduğu durumlarda, hasta veya yaralının tıbbi müdahalenin yapılacağı sağlık kuruluşuna hızlı bir şekilde ulaşması hayati önem taşımaktadır. Bu gerekliliği göz önünde bulunduran Sağlık Bakanlığı, 2008 yılında hasta naklinde zamandan kazanç sağlanabilmesi amacıyla hava ambulansı sistemine geçiş yapmıştır.

Virajet olarak bünyemizde bulunan tüm ambulanslar; havacılıkla ilgili teknik ve operasyonel faaliyetlerin denetiminde otorite olan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yetki belgelerine sahiptir. Hasta nakli veya acil tıbbi amaçlı kullanılmak üzere, ulusal sivil havacılık yetkili biriminden çalışma ve uçuş izinleri alınmıştır. Bunlarla birlikte “Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği”nde belirtilen tıbbi donanım, tüm ambulans uçak hava ambulanlarımızda bulunmaktadır. Hava ambulanslarımızda, bir yoğun bakım ünitesinde bulunan tüm ekipman mevcuttur. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • Sedyeler
 • Sabitleyiciler
 • Resüsitasyon ekipman ve malzemeleri
 • Hava yolu ekipmanları
 • İlaç ve serumlar
 • Acil doğum seti
 • Yanık seti

Tüm hava ablunlanlasrımızda; en az bir hekim ve bir sağlık personeli (hemşire, anestezi teknisyeni, ATT ya da AABT) hastaların nakli sırasında gerekli tıbbi müdahalenin gerçekleştirilmesi için görevlendirilmiştir. Bu sayede tüm nakil yolculuğunda hastalar gözetim altında tutulmaktadır. Öte yandan sivil havacılık mevzuatına göre belirlenen bir pilot ve bir yardımcı pilot, hava ambulansında hazır bulunmaktadır. Ambulans uçak kiralama hizmetlerinde hava ambulansında görev yapan tüm tıbbi personel; TYD, TRK, İLYAD, ÇİLYAD ile uçuş fizyolojisi konularında özel eğitim ve yetki sahibidir.

hava ambulansı kiralama hizmeti

Hava Ambulansı Hasta Transferinde Uygun Araç Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ambulans Uçak

Hasta transferinde, operasyon süreci oldukça dikkat gerektiren bir konudur. İnsan hayatının değerinin farkında olan tüm tıbbi personelimiz, 24 saat esasına uygun görev yapmaktadır. Uçak Ambulans Hava ambulansında aracın idaresinden sorumlu olan kokpit ekibimiz ise sivil havacılık talimatlarına uygun bir şekilde hazır beklemektedir. Tıbbi nakilde tüm organizasyon sürecinin en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlayan ekibimiz, uçuş talebinin alınmasının ardından gerekli tüm aşamaları özenle planlamaktadır.

Hasta transfer talebi bize ulaştığında, öncelikli olarak hastanın durumuna uygun transfer türünün belirlenmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Virajet bünyesinde iki tür hasta transfer yöntemi bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

Ambulans Uçak

Ambulans uçaklarda, tüm tıbbi donanım yukarıda da belirtilen ilgili yönetmelik kapsamına göre hazır bulunmaktadır. Ambulans uçaklarda normal uçakların ulaşımının mümkün olmadığı durumlarda tercih edilmektedir. Bu kapsamda gidilecek bölgedeki hava şartları ve iniş pisti başta olmak üzere pek çok unsur göz önünde bulundurularak karar verilmektedir.

Hastaların transferinde kullanılacak aracın karar verilmesinde, Virajet operasyon ekibi büyük bir rol üstlenmektedir. Bu noktada ambulans uçak kiralama hizmeti almanın, uçak ile transferden maliyet açısından daha uygun bir seçenek olduğu fikri ortaya çıkmaktadır. Ancak bu durum, her zaman düşünüldüğü gibi değildir. Özellikle şehirlerarası gibi uzun mesafelerde helikopter ile transfer, çok daha maliyetli olabilmektedir. Bununla birlikte, eğer uçağın erişiminde engel teşkil eden herhangi bir unsur söz konusu değilse, ambulans uçak tercih edilmemektedir. Bunun nedeni ise ambulans uçakla transferin çok daha hızlı bir seçenek olarak karşımıza çıkmasıdır.

hava ambulansı

Hasta Naklinde Operasyonel Süreç Nasıl İlerliyor?

Tüm bu etkenler göz önünde bulundurularak uygun hava aracına karar verilmesinin ardından, maliyet çalışması hızlı bir şekilde uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Son maliyet raporu hasta yakınları ile paylaşıldıktan sonra transfer için hazırlıklar başlamaktadır. Bu aşamada Virajet’in uzman ekipleri şu çalışmaları yürütmektedir;

 • Hastanın sağlık durumunu gösteren epikriz raporu talep edilir.
 • Epikriz raporu uzman hekimler tarafından değerlendirilir.
 • Değerlendirmenin ardından hastayı tedavi eden hekimin görüşleri alınır.
 • Bu çalışmalarla hastanın hava ambulansı ile transfer için uygun olup olmadığına karar verilir.
 • Hastaların “Fit to Fly” yani “Uçakla Transferinde Sakınca Yoktur” onayı alınır ve operasyonel sürece başlanır.

Virajet olarak hasta naklinde gerçekleştirdiğimiz iki farklı operasyon türü bulunmaktadır. Bu operasyon türlerinden hangisi ile transfer işleminin gerçekleşeceğine ise yine hastanın durumu ve refakatçilerin talepleri doğrultusunda karar verilmektedir.

Havalimanından Havalimanına (Airport to Airport) Transfer

Havalimanından havalimanına yapılan transferlerde, yalnızca ambulans uçak ya da ambulans helikopter temini sağlanmaktadır. Yani hastaların hastaneden havalimanına ve gidilen yerdeki havalimanından hastaneye olan transferi, refakatçiler tarafından yapılmaktadır. Hasta yakınları, yetkili birimlerimiz ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde kara ambulansı talebinde de bulunabilmektedir. Bu tür durumlarda ise tarafımızca kara ambulansı temin edilmektedir. Ancak kara ambulansı, transfer ücretlerinde fark yaratmaktadır.

hava ambulansı uçak ambulansı kiralama

Yataktan Yatağa (Bed to Bed) Transfer

Yataktan yatağa transfer sürecinde de hasta ve refakatçilerine hizmet verilmektedir. Bu transferde görevli doktor ve paramedik ekibimiz, hastalara sağlık merkezine kadar eşlik etmektedir. Ayrıca hasta yakınları ya da tarafımızca sağlanan kara ambulansı ile hastanın, havaalanına ve nakil olduğu sağlık merkezine sorunsuz bir şekilde ulaşımı sağlanmaktadır.

Gökyüzünde ‘Hayat’ Taşıyoruz

Hava ambulans operasyonları, sıradan özel uçak kiralama hizmetinden çok daha farklı ilerlemektedir. “Hayat taşıdığımızın” bilincinde olarak, bu süreci kusursuz bir şekilde yönetiyoruz. Hasta nakil operasyonlarında, tüm birimlerimiz arasındaki iletişim akışını kontrol ediyoruz. Hava ambulans uçak servis sağlayıcısından, kara ambulansı koordinatörlerine, havaalanı yer hizmeti görevlilerinden, hasta yakınlarına kadar iletişim ağını etkili bir şekilde kuruyoruz. Bu sayede en ufak bir aksaklığa dahi müsade etmiyoruz. Çünkü hastalar için bu zafiyetin, hayati sonuçlara mâl olabileceğinin bilincinde görev yapıyoruz.

Ayrıca bir kez daha belirtmek isteriz ki hava ambulans uçaklarında çalışan uzman sağlık ekibimiz, acil durumlarda ilk müdahaleyi yapacak donanıma sahiptir. Kısacası sevdiklerinizin güvenilir ellerde olduğuna emin olabilirsiniz. Tüm tıbbi etik ilkelere uygun çalışan Virajet ekibi, hastaların can güvenliğini üst düzeyde tutmak ve gereken tüm işlemleri yapmak için, hazır beklemektedir.

Hava ambulansı kiralama hizmetimizden yararlanmak için, ilgili talep formunu buradan doldurabilir, iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 7 gün 24 saat, kesintisiz bir şekilde hizmet veren çağrı merkezimize taleplerinizi bildirebilir ve bilgi alabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp hattımızdan tüm sorularınıza cevap vermek için hazır bekleyen görevli arkadaşlarımızla da iletişim kurabilirsiniz. Sağlıklı günlerde, seyahat etmek dileğiyle…

Sık Sorulanlar

Ambulans uçak kiralama fiyatları ne kadar?

Ambulans uçak kiralama ücretleri, pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Öncelikli olarak hastanın hangi havayolu aracı ile taşınacağı bu konuda büyük öneme sahiptir. Ambulans helikopter ile uçakların fiyatları farklıdır. Ayrıca gidilecek mesafe de, hava ambulansı kiralama maliyeti üzerinde etkili olmaktadır. Virajet; hasta ve refakatçilerine en uygun fiyatlı hizmeti, hızlı ve sorunsuz şekilde vermek için çalışmaktadır.

Hava ambulansı ne kadar zamanda hazır olur?

Uçuş talebinin bizlere ulaşmasının ardından, tıbbi kontroller ve operasyonel süreç başlatılmaktadır. “Fit To Fly” yani “Uçakla Transferinde Sakınca Yoktur” belgesi alan hastalar için, en uygun havayolu aracına karar verilmektedir. Ardından sorumlu pilot; kalkış yeri, yol boyu ve iniş yerinin en son meteorolojik hava şartlarını değerlendirmektedir. Uçuşun yapılmasına engel teşkil eden herhangi bir etken yoksa; helikopter ekibi bulunduğu yerde en geç 1 saat içerisinde hazır hale gelmektedir. Uçaklarda ise bu aralık 2 ile 3 saat aralığında değişiklik göstermektedir.

Hava ambulansı ile transfer güvenli midir?

Hava ambulansı ile nakil işlemi, tıbbi olarak uçakla transferinde sakınca bulunmayan tüm hastalar için güvenli bir seçenektir. Bünyemizde bulunan tüm havayolu araçlarının Sağlık Bakanlığı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen belgeleri mevcuttur. Ayrıca transferde hastaların yanında bulunan uzman hekim ve paramedik ekibimiz de gerekli eğitimleri almıştır. Uçuş sırasında ortaya çıkacak tüm acil komplikasyonlarda uzman sağlık personellerimiz, gerekli müdahaleyi yapabilmektedir.

Hangi hastalar hava ambulansı ile taşınmalıdır?

Pek çok etken hava ambulansına ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Ancak bazı durumlarda hasta naklinin hava ambulansı ile yapılması, zaruri bir hâl alabilmektedir. Hasta veya yaralıda, sağlık otoriteleri tarafından belirlenen tıbbi bulgulardan bir ya da birkaçının bulunması hava ambulansı ile nakil sürecini gerekli hale getirmektedir. Bu bulgulardan bazıları ise şu şekildedir;

 • Bilinci kapalı ya da bilinç durumun giderek bozulan hastalar
 • Yetişkin sistolik kan basıncı 90 mmHg’nin altında olan hastalar (Çocuklar için bu oran değişmektedir)
 • Solunum hızı dakikada 10’un altında veya 30’un üzerinde olan hastalar
 • Çoklu travma vakaları
 • Göğüs, karın, baş, boyun ya da kasıklarda açık yaralanma durumları
 • İki ya da daha fazla uzun kemik veya pelvis kırığı olan hastalar
 • Yelken göğüs gelişimi olan hastalar
 • Şoka neden olabilecek yanık vakaları

Hava ambulansı ile transfer yapılması gereken durumlar nelerdir?

Hava ambulansı ile transfer yapılmasının zaruri hale geldiği pek çok durum söz konusudur. Özellikle kara ambulansı ile olay yerine ulaşma süresinin 30 dakika ve daha fazla olduğu durumlarda, havayolu araçlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca arazi ve meteorolojik şartların karayolu ile ulaşıma engel teşkil ettiği, afet veya olağan dışı durumlar ile deniz üzerinden hasta naklinin gerekli olduğu durumlarda hava ambulansı kullanılmaktadır. Bunlar dışında hava ambulansı ile transfere ihtiyaç duyulan durumlardan bazıları şu şekildedir;

 • Hastaların karayolu ile uygun bir sağlık kuruluşuna götürülmesi için geçen sürenin kişilerin hayatta kalması veya sakat kalması açısından tehdit unsuru olması,
 • Yurt dışından ülkemize veya ülkemizden yurt dışına hasta nakli,
 • Organ nakli olacak hasta, organ ya da organ nakli ekibinin transferi,
 • Salgın bölgelerine ilaçların soğuk zincir bozulmadan taşınması,
 • Acil müdahalesi ve stabilizasyonu bir sağlık merkezinde yapılan hastanın,
 • ileri tetkik ve tedavisinin yapılabilmesi için naklinin zorunlu olması,
 • Yoğun bakım ihtiyacı gerektiren durumlarda, hastanın bulunduğu ilde veya bölgede ihtiyaca uygun donanımın olmaması veya yer bulunmaması.

Hava ambulansı talep formu nasıl hazırlanır?

Hava ambulansı talep formu hazırlamak için, hastanızı takip eden uzman hekim ile görüştükten sonra bizler ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Geriye kalan süreçte, konuya hakim ekip arkadaşlarımız sizlere bu yolda rehberlik edecektir. Bu sayede hasta naklinin, sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi; hekim, hasta yakını ve ekibimizin işbirliği içinde yürüttüğü çalışmaları sonucunda sağlanacaktır.

Ambulans uçak kiralama işlemleri

Hava ambulans uçak firmaları arasında özel bir yere sahip olduğumuzun bilinciyle, tüm süreçte sizlere destek olmakta ve yol göstermekteyiz. Bizlerle iletişime geçtiğiniz andan itibaren tüm operasyonel süreç, en ince ayrıntısına kadar organize edilecektir. Hasta yakınlarımız ve uzman hekimlerin kontrolünde ilerleyen bu süreçte Virajet ailesi olarak, üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğimizin teminatını veririz.

Hava Ambulansı Kiralama Rezervasyonu

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak ve rezervasyon talepleriniz için hemen bilgi alın.

Yurtdışı seyahatlerimde sürekli çalıştığım Vira Jet her zaman bize ayrıcalığını hissettiriyor.

placeholder
Ahmet Havaleoğlu
Kurucu, BetaElektronik.net