Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Nereden Alınır?

Hava ambulansı kiralama hizmeti şehirlerarasında hatta ülkeler arasında da tercih edilebiliyor. Özellikle hızlı hasta naklinin gerçekleşmesi için en etkili yöntem hava ambulanslarıdır. Acil durumlar dışınsa bazen karadan ulaşım imkansız olduğunda yine hava ambulanslarından yararlanılır.

Hava ambulansı kiralama hizmeti için uçak ya da helikopter kullanılır. Bu iki araçta trafikten bağımsız olduğundan çok kısa sürelerde hastayı istenilen sağlık kuruluşuna ulaştırmış olur. Ayrıca günümüzde bu hizmeti veren firmaların başında gelen Virajet Hava Ambulansı kiralama hizmeti ile her zaman ambulans kiralayabilirsiniz. Sevdiklerinizin sağlığı söz konusu olduğunda ve tehlikedeyken, alanında uzman deneyimli firmalardan destek almak, sağlıklı çözümler getirmek için çok önemlidir.

Hava Ambulansı Nedir?

Hava ambulansları, yaralı ya da hasta olan kişileri, bulundukları noktadan başka bir alana ya da sağlık kuruluşuna nakledilmesine destek veren hava araçlarıdır. Hava ambulansları, kara ambulanslarının aksine oldukça hızlı ve güvenli bir hasta taşıma aracıdır.

Hava ambulansları normal uçaklara göre içerisinde daha farklı ekipmanların bulunduğu ve farklı bir iç yapıya sahip araçlardır. Normal uçaklara göre sarsıntıyı en aza indirecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca hava ambulansları sadece yaralı ya da hasta taşımak için değil organ nakli ve sağlık personelleri taşımak için de kullanılmaktadır.

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel bir hizmet olan hava ambulansı hizmeti için mutlaka işinde kendini kanıtlamış ve kalite sunan firmalar tercih edilmelidir. Bu sayede sağlığınızı riske atmadan istenilen sağlık kuruluşuna ulaşım sağlanmış olur.

Ambulans kiralama hizmeti alınmadan önce dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Firmanın sunmuş olduğu avantajlar
 • Ambulans ekibinin tecrübeli olması
 • Firmanın kullanmış olduğu hava araçlarının konforlu ve yeni olması
 • Ambulans içinde hastanın rahat edebileceği sağlık malzemelerinin bulunması
 • Acil durumlar için uygulanacak yöntemlere firmanın hakim olması
 • Hava ambulansı kiralama hizmeti için firma seçiminde makul fiyatları sunan firmaların tercih edilmesi

Yukarıda yer alan kriterler mutlaka dikkate alınmalı ve ambulans hizmeti için iyice düşündükten sonra işinde iyi olan bir firma tercih edilmelidir.

hava-ambulansi-kiralama-hizmeti


Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Kimler İçin Uygundur?

Hava ambulansını günümüzde birçok hasta hem şehirlerarası hem de ülkeler arasında kullanıyor. Sağlık konusunda acilliği bulunan ve tedavisinin farklı yerlerde yapılması gereken hastalar için hava ambulansları çokça tercih ediliyor.

Hava ambulansı kiralama sürecini hamile olanlar, yaralılar, kalp hastaları, beyin sinir sisteminde sorun olan hastalar, trafik kazası geçiren kişiler kullanır. Ayrıca yeni doğan bebekler, organ nakli için taşınması gereken organlar ve enfeksiyon hastaları için ambulanslar tercih edilir.

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Hava ambulansı kiralama hizmeti genellikle yaralanma vakalarında kullanılsa da bunun dışında daha birçok durum içinde kullanılıyor. Acil rahatsızlıklar, kar nedeni ile kapanan yerlerde var olan hastaları taşımak için, organ nakillerinde, yurt dışına acil hasta götürülüp getirilmesinde yine hava ambulansı hizmetinden yararlanılır.

Bunların dışında yurtdışında acil geri dönmeniz gereken bir tıbbi durum yaşandığında, afet, sel, deprem ya da yangın gibi acil durumlarda ulaşımın zor olduğu noktalardan taşınması gereken hasta veya yaralılar olduğunda, kara ambulanslarının zaman ve ekipman açısından yetersiz olduğu gibi durumlarda da hava ambulansı kiralama hizmetinden faydalanılabilir.

Sağlığınız İçin Hava Ambulansı Kiralama ile Tanışın!

Hava ambulansları pek çok sağlık sorununu gidermek için hastayı farklı yerlere naklini en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlar. Zaman hastalar için çok kritik olduğu için uçak ve helikopterler en hızlı şekilde hastayı tedavi olacağı sağlık kuruluşlarına ulaştırarak tedavilerine başlanması sağlanır.

Hava ambulansı içinde hastaların ve organların güvenle seyahat etmesi için birçok araç kullanılır. Bunlara ek olarak yol boyunca hasta için yaşam koşullarının riske girmemesi için önlemler alınır ve hasta ilgili sağlık kuruluşuna kısa sürede ulaştırılır.

hava-ambulansi-kiralama-hizmeti-3


Hava Ambulansı İçinde Yer Alan Sağlık Malzemeleri Nelerdir?

Hava ambulansı kiralama hizmeti ile hastalar ve taşınacak tıbbi malzemeler için uçak ya da helikopter içinde bulunması gereken malzemeler bulunuyor. Özellikle insan yaşamını koruyacak bazı malzemelerin bulunması mutlaka gerekiyor.

Peki, hava ambulansı kiralama hizmeti boyunca kullanılan ambulanslarda hangi malzemeler bulunur?

 • Monitör
 • Solunum cihazı
 • Ventilatör
 • Aspiratör
 • Defibrilatör
 • İnfüzyon pompası

Yukarıda yer alan malzemeler hava araçları içinde bulunması ve acil durumlarda kullanılmak üzere hazır olması gereken malzemelerdir. Hastaların daha sağlıklı olması ve oluşabilecek kötü sağlık durumlarında kullanılmak üzere bu malzemelere ihtiyaç vardır. Sizde bu malzemelere sahip sağlık ambulanslarını tercih edebilir ve daha sağlıklı bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Hava Ambulansı Hizmeti Kiralamak İçin Ne Kadar Süre Gereklidir?

Hasta veya yaralı gibi acil durularda hava uçuşlarının planlanması, uçulacak olan noktaya ve ülkenin sivil havacılık durumlarına göre değişmektedir. Alanında uzman ekibe sahip firmalar Türkiye’nin en hızlı ve güvenli şekilde hava ambulans hizmetini verebilmektedir.

Uçak ambulans taleplerine karşı anında dönüş yapılır ve beklentileriniz, hastanın durumu ve varış noktalarına göre tüm ayarlamalar görüşüldükten sonra en hızlı şekilde hava ambulansları tarafınıza sevk edilmek üzere hazır halde bulunur.

Hava Ambulansı Fiyatları Nasıldır?

Hava ambulansı hizmeti en hızlı sağlık hizmetlerinden bir tanesidir. Sunmuş olduğu birçok avantaj sayesinde tıp alanı için çok önemli bir araç olarak daima kullanılıyor. Yol kapanmalarında acil duruma sahip hastaların hastaneye taşınması ya da yaşamı riske girmiş kişilerin tedavisi için ambulansa başvurulur.

Hava ambulansı kiralama sürecinden faydalanmak için belli ücretleri ödemek gerekir. Bu açıdan mutlaka piyasa araştırması yapılması gerekir. Sonrasında kalite ve makul ücretlere sahip firmalardan bu hizmetin alınması önemlidir. Firmalar fiyatı belirlerken taşınan hastanın durumu ve gidilecek rotanın uzunluk kısalığına göre fiyat belirleyip sunmaktadır.

Hava ambulansı hizmetini veren başarılı firmaların başında gelen Virajet firmasını her zaman günün her anında tercih edebilirsiniz. Firmanın iletişim kanallarından ulaşım sağlayarak, firma yetkilileri ile görüşüp ambulans kiralayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için Hava Ambulansı Kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hava Ambulansı Araçları Güvenliği

Hava ambulansı araçları kendi bünyelerinde normal uçaklara oranla çok daha özel olarak üretilmektedir. Daha az sarsıntı olması ve hasta ve yaralıların tüm olası tehlikelere karşı daha az etkilenebilmesi için tasarlanan araçlar Dünya’nın en güvenilir yolculuk tiplerinde kullanılan araçlardan oluşmaktadır.

Ayrıca kullanılan uçakların dışında Türkiye’nin en uzman ekipleri ile uçuşların sağlandığı uçaklarda medikal yetkinliğin ek yüksek profesyonellerle ambulans uçak uçuşları düzenlenmektedir. Yapılan bu uçuşlar her zaman emniyetli, son derece güvenli ve bakımlı bir uçak ve ekipten oluşan uçuşlardır.

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Sık Sorulan Sorular

Hava Ambulansı Hangi Durumlarda Kullanılır?

Acil durum hastalarında, yaralıların bir noktadan alınıp sağlık kuruluşlarına taşınmasında, afet olaylarında ya da organ nakli gereken durumlarda hava ambulansı kullanılır.

Hava Ambulansı Nedir?

Hava ambulansları, yaralı ya da hasta olan kişileri, bulundukları noktadan başka bir alana ya da sağlık kuruluşuna nakledilmesine destek veren hava araçlarıdır.

Hava Ambulans Kiralama Hizmeti Kimler İçin Kullanılır?

Hava ambulansı kiralama sürecini hamile olanlar, yaralılar, kalp hastaları, beyin sinir sisteminde sorun olan hastalar, trafik kazası geçiren kişiler kullanır. Ayrıca yeni doğan bebekler, organ nakli için taşınması gereken organlar ve enfeksiyon hastaları için ambulanslar tercih edilir.Bir yanıt yazın

0552 330 37 09